vitalproject.eu

Egy blog az egészségről és a szépségről.

Mindenkinek.

Így mentsd meg a picit az őszi betegségektől!

Ugyan naptár szerint még nincs tél, de az idő már elkezdett téliesre fordulni. Rosszul esnek a nyirkos, hideg, ködös napok, s a téli idő szele is szó szerint megérint bennünket. A közösségbe járó gyerekeknél is elkezdődik a „beteges” időszak, nem ritka, hogy az őszi-téli hónapokban gyakran többet köhécselnek, mint amennyit egészségesek.

Minél kisebb egy gyerek, annál érzékenyebb a szervezete a fertőző betegségekre, mivel az immunrendszer működése még nem kifejlett. Pont ezért kell nekünk természetes módon segíteni gyermekünk szervezetét, hogy hatékonyabban küzdjön meg a kórokozókkal. Mai cikkemben ehhez hoztam tippeket.

A baktériumok gyógyító ereje

Ha az ember azt hallja, baktérium, rendszerint azonnal rosszra gondol, olyasmire, amitől meg kell védeni a gyereket. Pedig nem minden baktérium rossz, sőt: a test védekezőképességét sok-sok jótékony baktériumnak köszönheti. Ezeknek a jótékony baktériumoknak a seregét erősítik az élőflórás joghurtok, melyekben bifidobaktériumok, tejsavbaktériumok vannak.

Egy jó forró tea

Az őszi immunerősítésben igen hasznosak lehetnek a teák is, melyek részint kellemesen felmelegítenek, részint jótékonyan hatnak az immunrendszerre is. Ilyen a gyerekek számára tetszetős színű piros csipkebogyótea, különleges gyömbértea a nagyobbacskáknak, vagy akár az egyszerű citromos tea is, melybe azonban addig ne tégy citromlevet, míg az le nem kezd hűlni: 40 fokon a C-vitamin-tartalom elvész!

Megfelelő mennyiségű vitamin is kelleni fog!

Ami a zöldségeket és a gyümölcsöket illeti, ősszel különösen fontos, hogy a gyerek mindennap többször fogyassza ezeket. Színpompás saláták, gyerekbarát tálalás, de akár turmixok formájában is adhatod őket, hogy szívesebben vegye.A citrusféléket, mint a narancs vagy a grépfrút, elsőként említhetjük, hiszen a bőséges C-vitamin tudvalevő, hogy támogatja az immunrendszert.

Három higiéniai szabály

Tudjuk, hogy az immunrendszert még erősíti is, ha némi baktérium kerül a szervezetbe, ám nagyon fontos, hogy a gyereknek szülőként megtaníts bizonyos higiéniai szabályokat, melyeket fontos betartani, hogy ne szedjen össze cseppfertőzéssel terjedő betegségeket. A rendszeres, alapos kézmosásra rá kell szoktatni a gyereket, meg kell tanítani, hogy próbáljon távol helyezkedni azoktól a gyerekektől, akik náthásak, tüsszögnek, köhögnek, illetve érdemes a kisgyereknek is minél korábban megtanítani, hogy ne nyúlkáljon a szájához, szájába.

És a jó öreg Omega-3

Az omega-3 sejtjeink alkotóeleme, egy „jó” zsír, amit a vitaminokhoz hasonlóan szervezetünk nem tud előállítani. Írtam róla egy külön cikket is, érdemes elolvasni. Az omega-3 EPA és DHA nagy mennyiségben a tengeri halakban található, amely étrendünkből szinte teljesen hiányzik! A halolajban található omega-3 előnyösen befolyásolja a szem látóhártya, az agy- és idegsejtek fejlődését és működését. Más szóval javul gyermekünk memóriája, koncentrációs és problémamegoldó képessége, könnyebbé válik számára az olvasás és a tanulás! Így magabiztosabbá válik, és a mindennapok kihívásaival könnyebben birkózik meg.

Ha Te is azt szeretnéd, hogy a pici egészséges legyen, és az iskolával is könnyebben birkózzon meg, keress bátran, mert tudok egy nagyon jó vitamint!

Kapcsolódó cikkek

Ments meg Te is egy apró életet napi egy kávé árából!

Tudtad, hogy a Föld 7,2 milliárd lakója közül több mint 795 millió ember éhezik vagy alultáplált, azaz nem részesül elegendő tápanyagban? Ez a globális népességre leselkedő legnagyobb veszély. A klímaváltozásból eredő aszály, a polgárháborús forrongás és az infláció együtt hozta létre az krízishelyzetet. 1,4 millió gyermek pedig segélyek nélkül nem éli túl az éhínséget. Sokan bármelyik nap éhen halhatnak. Embertömegek rágcsálnak gyökereket és tavirózsákat élelem gyanánt.

Tovább olvasom »
Értesülj az újdonságokról!

Iratkozz fel a heti hírlevelünkre

Kapj értesítést az új cikkeimről