vitalproject.eu

Egy blog az egészségről és a szépségről.

Mindenkinek.

Minden, amit tudnod kell a tavaszi fáradtságról

Biztos veled is megesett már, hogy tavasszal sokkal fáradtabbnak, letörtebbnek érezted magad. A tavaszi fáradtságról sokáig egyszerűen senki sem akart tudomást venni, az egészségtudományok azonban alátámasztották, hogy nem csak kitaláció ez az állapot: a szervezet működése valóban megváltozik a téli hónapok végére.

Miért vagyunk fáradtabbak?

Ha tömör magyarázatot szeretnénk adni a miértekre, így válaszolhatunk:

  • télen többet alszunk, majd aztán nem tudunk eleget;
  • kevesebb fény, és ezzel egyenes arányban kevesebb vitamin jut hozzánk;
  • felborul a hormonháztartásunk;
  • nem mozogunk eleget, és nem táplálkozunk helyesen.

Drasztikus változások a pihis tél után

A legutóbbi években saját bőrünkön tapasztaljuk, alig van átmenet a téli és a nyári hónapok között: hirtelen következik be a nagy hőmérséklet-különbség, nem csoda, ha szervezetünk – amelyet nem erre az őrült állapotra terveztek – nem reagál olyan gyorsan. Tavaszi fáradtság a rövid tavasz alatt – nagyon jó…

Télen szívesebben alszunk többet, az alvási hormon (melatonin) mennyisége aztán hirtelen lecsökken. Hogy miért alszunk többet? Egyszerű: hamarabb sötétedik, és egyébként is kevesebb fény jut el hozzánk, márpedig a boldogsághormon, a szerotonin termeléséhez bizony elengedhetetlen a napfény.

A téli hónapokban a szervezet feléli azokat a tartalékokat, amelyeket a termékeny nyári és őszi időszakban felhalmoztunk. Máshogy étkezünk télen, mint tavasszal és nyáron, a vitamin és ásványi anyag mennyiségében gyors hiány következik be február végén, márciusban – újabb ok, hogy furcsán érezzük magunkat.

Ehhez társul még a „punnyadni jó” érzés, naná, hogy nem a legideálisabb állapot így „beleállni” a tavaszba. De ha erőt veszünk magunkon, megkönnyíthetjük ezt a folyamatot.

Szükségünk van az alvásra, és bár egyénenként változó ez a szükséges idő, 6-7 órát mindenképp „szánjunk rá”. Ahhoz, hogy jót aludjunk, néha jó értelemben véve el kell fáradnunk: mozogjunk minél többet: kocogjunk, sétáljunk egy nagyot, a napsütésben leginkább – tudjuk, szükségünk van a fényre!

A mozgás közben endorfin hormon szabadul fel, ez a közérzetünket feljavítja, elindítja azokat a fiziológiai folyamatokat, amelyek miatt kevésbé lehetünk „nyomottak”.

Így tudod megelőzni, elkerülni, orvosolni a tavaszi fáradtságot:

Éljünk a természet ajándékaival: együnk sok zöldséget és gyümölcsöt, vigyük be a vitaminbombát a szervezetbe, és igyunk nagyon sok folyadékot. A víz lételemünk, szervezetünk döntő részét alkotja, muszáj pótolni – egy egészséges ember naponta 1,5-2-2,5 liter vizet kell, hogy igyon.

Bármennyire is szeretünk kávézni, túlzásba ne vigyük a fogyasztását, és inkább többször, de kevesebbet étkezzünk, semmint egyszerre (kiváltképp este) sokat.

A megtisztulásra, újjászületésre kívül-belül szükségünk van. A méregtelenítéshez fogyasszunk gyógyteákat (például citromfű teát), készítsünk májvédő főzeteket, járjunk szaunába, és a mozgáson túl töltsünk minél több időt barátainkkal, szeretteinkkel, folytassunk velük kellemes, hosszú beszélgetéseket. Különösen jó hatást érhetünk el a méregtelenítés terén egy különleges zöld tea kivonat kapszulával. Napjainkban a zöld teát Kínában és Indiában hagyományosan már évszázadok óta fogyasztják jótékony hatásaiért.  A zöldtea-fogyasztás segíti a szervezet természetes védekezését a légszennyezés, stressz, dohányzás és méreganyagok következtében kialakuló szabad gyökök ellen.

Reggelente is zuhanyozzunk, méghozzá úgy, hogy a végén egyre hűvösebb vízzel tegyük – ez segít a felfrissítésben, így üdén indulhat a legszürkébb hétköznap is.

Ugye nem is olyan vészes – ettől még lehetnek fáradtabb napjaink, de legalább elmondhatjuk magunkról: tettünk valamit ellene, ráadásul csupa hasznos és egészséges lépést.

A még pontosabb, részletesebb és konkrétabb tanácsok kapcsán keress bátran elérhetőségeim egyikén, vagy messenger üzenetben!

Kapcsolódó cikkek

Szkenneld magad!

Az egészségünk egyik fontos pillérét alkotják az antioxidánsok. Hiányukat sajnos általában nem érzékeljük időben, ezért érdemes odafigyelni, hiszen komoly betegségek megelőzésének alapjai. Az antioxidáns-szintünkre zöldségekkel és gyümölcsökkel teli étrenddel figyelhetünk első sorban, szükség esetén ezeket természetes alapú táplálék-kiegészítőkkel lehet kicsit felturbózni. Itt jön a legfontosabb kérdés: honnan tudjuk, hogy kell-e turbózni? Ezt nagyon könnyen kideríthetjük! A Pharmanex által kifejlesztett Biofotonikus szkenner pillanatok alatt megmutatja számunkra.

Tovább olvasom »

Biobotox rizikó nélkül?

Ez a nap is eljött: megérkezett az ageLoc Boost! Megérte a több hónapnyi várakozás. Igen, mostmár mindenki számára elérhető ez a csoda! Igyekszem egy picit visszafogni magam és elfogulatlanul írni, de az az igazság, hogy én már most nagyon imádom. Ebben az esetben tényleg nem marketingszöveg az, hogy „látható különbség az első használat után”.

Tovább olvasom »
Értesülj az újdonságokról!

Iratkozz fel a heti hírlevelünkre

Kapj értesítést az új cikkeimről