vitalproject.eu

Egy blog az egészségről és a szépségről.

Mindenkinek.

Cukor vagy egészség? – II. rész

(A cikk első részét az alábbi linken találod.)

Cukorral kéred? Miért ne, mit árthat? De mit szólsz ahhoz, hogy kutatók szerint valójában a cukor a legfőbb oka az elhízás vagy a cukorbetegség világszerte tapasztalható, ijesztő mértékű növekedésének? Hinnéd-e, hogy a cukor valójában függőséget okoz? Tudtad-e, hogy ez az édesítőszer nemcsak az édességekben, hanem sokkal több élelmiszeripari termékben megtalálható? Az egyre romló egészségügyi statisztikákért eddig a zsírban gazdag étrendet okolták, de mi van, ha más a bűnös?

Tényleg annyira káros?

Valószínűleg előfordult már veled, hogy elkezdtél enni egy tábla csokit, s nem tudtad abbahagyni, míg volt belőle. Ez azért van, mert a cukornak nincs tápértéke, viszont függőséget okoz. Legyen az sima kristálycukor, barna cukor, nádcukor, természetes szirup vagy bio bármi, ha nem nyers gyümölcs formájában vesszük magunkhoz, a cukor kifejezetten káros az egészségünkre.

A cukor által okozott problémák között találjuk például az elhízást, a szív-érrendszeri betegségeket, a cukorbetegséget és az allergiákat. A cukor táplálja a rákos sejteket, sőt, cukor jelenlétében a C-vitamin sem tud hasznosulni. Legyengíti az immunrendszert, ami önmagában rengeteg problémához vezet hosszú távon.

Képtalálatok a következőre: cukor egészség

A cukor káros hatásai:

1. Az alkoholképződés

2. A szívinfarktus

3. Trombusképződés

4. A cukorbetegség

5. Az elhízás

6. Az emésztőrendszer megbetegedései

7. Köszvény és csontritkulás

8. Rák

9. Vitamin- és nyomelemhiány

10. A belső elválasztású mirigyrendszer zavarai

11. Fáradékonyság

Megoldás a cukor száműzése az étrendünkből?

Ezt javasolja több táplálkozással foglalkozó szakember, tanácsadó és néhány híresség, például Gwyneth Paltrow Oscar-díjas színésznő is. Azonban a cukor teljes kiiktatása nagyon bonyolult lenne, hiszen az ételeink nagy része, a zöldségek, a gyümölcsök, a tejtermékek, a gabonafélék, az olajos magvak, még az alkohol is tartalmaznak cukrokat – ha ezekről mind lemondanánk, az étrendünk szinte csak húsból állna, ami meglehetősen egészségtelen.

Sokan a különböző cukorhelyettesítőktől, mesterséges édesítőszerektől remélik azt, hogy az édes ízeket megőrizhetik anélkül, hogy a cukor káros hatásaival szembe kelljen nézniük. Azonban ezeknek az édesítőszereknek, példáula szacharinnak, a szukralóznak vagy az aszpartámnak számos káros egészségügyi hatása van, például felborítják a bélflóra érzékeny egyensúlyát, de közvetetten hozzájárulhatnak a cukorbetegség és azelhízáskialakulásához is. Ráadásul – mint azt több szakember kiemeli – a mesterséges édesítőszerek hosszú távú hatásait még mindig nem ismerjük igazán.

A cukor az egészséges, kiegyensúlyozott étrend része is lehet

Egyrészt, a szervezetünk szívesen hasznosítja a cukrot, másrészt az édes íz kellemesebbé teszi az ételeink ízét, így változatosabban étkezhetünk. A javasolt mennyiség azonban jóval a szokásos elfogyasztott mennyiség alatt van: nagyjából 6-9 teáskanálnyi cukrot ajánlott naponta fogyasztani.

Hogyan csökkenthetjük az elfogyasztott cukor mennyiségét? Az első és legfontosabb lépés, hogy ne cukrozzuk az ételeinket, vagy legalábbis tegyünk kevesebb cukrot az ételeinkbe és az italainkba. A cukrozott üdítőket cseréljük le a cukormentes változatra, vagy részesítsük előnyben a teljesen cukor nélküli italokat (ásványvíz, gyümölcstea stb.) Bizonyos ételekben a cukrot helyettesíthetjük is, például fűszerekkel, vaníliával vagy éppen szárított és friss gyümölcsökkel.

Végül egy nagyon elgondolkodtató film a cukorról

Az új-zélandi nyomozóriporter azon kívül, hogy a téma szakértőivel és gyártókkal beszélget a cukor szerepéről életünkben és ételünkben, saját testén is kísérletet végez annak kiderítésére, hogy egészségesnek hitt életmódja tényleg mindentől megóvja-e.

Kapcsolódó cikkek

Szkenneld magad!

Az egészségünk egyik fontos pillérét alkotják az antioxidánsok. Hiányukat sajnos általában nem érzékeljük időben, ezért érdemes odafigyelni, hiszen komoly betegségek megelőzésének alapjai. Az antioxidáns-szintünkre zöldségekkel és gyümölcsökkel teli étrenddel figyelhetünk első sorban, szükség esetén ezeket természetes alapú táplálék-kiegészítőkkel lehet kicsit felturbózni. Itt jön a legfontosabb kérdés: honnan tudjuk, hogy kell-e turbózni? Ezt nagyon könnyen kideríthetjük! A Pharmanex által kifejlesztett Biofotonikus szkenner pillanatok alatt megmutatja számunkra.

Tovább olvasom »

Biobotox rizikó nélkül?

Ez a nap is eljött: megérkezett az ageLoc Boost! Megérte a több hónapnyi várakozás. Igen, mostmár mindenki számára elérhető ez a csoda! Igyekszem egy picit visszafogni magam és elfogulatlanul írni, de az az igazság, hogy én már most nagyon imádom. Ebben az esetben tényleg nem marketingszöveg az, hogy „látható különbség az első használat után”.

Tovább olvasom »
Értesülj az újdonságokról!

Iratkozz fel a heti hírlevelünkre

Kapj értesítést az új cikkeimről