vitalproject.eu

Egy blog az egészségről és a szépségről.

Mindenkinek.

Brazil dió – a pajzsmirigy barátja

A brazil dió, vagy más néven paradió (Bertholletia excelsa) nagy mennyiségű szelént tartalmaz, amely antioxidáns hatású ásványi anyag. Ez az egyik legtáplálóbb dióféle.

A brazil dió E-vitaminban nagyon gazdag és a szelénnel együttműködve óriási segítséget jelent az immunrendszer megerősítéséhez. Ezenkívül tartalmaz még fehérjét, szénhidrátot, B-vitamint, kalciumot, rezet, cinket, magnéziumot és vasat.

A brazil dió egyike a legjobb szelénforrásoknak. A szelén felerősíti az immunrendszer antitesteinek reakcióit, és segít megelőzni a rákot, a szívbetegséget és az idő előtti öregedést. Kulcsszerepet játszik a glutation termelésben. Ez az enzim elnyomja a szabad gyököket, és segít megállítani a daganatok kifejlődését.

Amellett, hogy a szelén kiváló antioxidáns és antivirális hatású ásványi anyag, nagy jelentősége van a pajzsmirigy hormon képzésben, aktív T3 előállításában és felhasználásában. Pozitív hatásait napi 200 mikrogramm szelén pótlással biztosíthatjuk, mely mindössze két brazil dió fogyasztásával megoldható.

A szelén nélkülözhetetlen számos idegi működéshez, fontos sejtvédő antioxidáns, ezenkívül hangulatjavító, szellemi teljesítményt fokozó hatása is ismert.

A szelén segítő molekulaként hozzájárulhat a szív- és érrendszeri betegségek kockázatának csökkentéséhez.

A legújabb kutatások azt mutatják, hogy a megfelelő szelén bevitel csökkentheti a mellrák és a prosztatarák kialakulásának esélyét is. A szelén fokozza a daganatos sejtek apoptózisát, azaz „öngyilkosságra” készteti a ráksejteket és segít helyreállítani az ember károsodott sejtjeiben a DNS-t.

Két szem brazil dió fedezi egy felnőtt ember napi szelén szükségletét!

A brazil dió vadon nő az Amazonas esőerdeiben, ahol az ősi törzsek szentnek tekintették. Az őserdők egyik legnagyobb fája. Több mint 50 méter magasra is megnőhet, lombkoronája a többi fa fölé magasodik. Akár 500 évig is él, de egyes becslések szerint 1000 éves fák is vannak. Magja némileg a kókuszdióra emlékeztet. Ebben a csonthéjas gyümölcsben akár 24 dió is lehet egyszerre, melyek egy csomóban helyezkednek el. Amikor megérik, a gyümölcs lepottyan a földre. A magokat kiszedik, megszárítják a napon, megmossák, majd többnyire külföldre szállítják.

Brazil dió fák szinte kizárólag érintetlen őserdőkben hoznak gyümölcsöt. Csak néhány erre a virágra specializálódott rovar képes a beporzásra. Érdekesség, hogy egy a brazil dió fán élő orchidea illata vonzza a fához a méheket. A természet e komplex megoldása nélkül a fa nem hoz termést. A fa szaporodása is különleges. Termésének vastag héját csak egy őserdei rágcsáló, az aguti képes feltörni. A magokat a mókushoz hasonlóan elraktározza, és a rejtekhelyeket gyakran elfelejti. Ezekből az őserdőben elszórt raktárokból kelnek ki az új fák.

A brazil dió magbele rendkívül tápláló. Hat szem dió annyi energiát tartalmaz, mint 200 gramm sült hús.

A brazil diónak magas a zsírtartalma ezért hamar megavasodhat. Ajánlatos hűtőszekrényben tárolni.

A cikk forrását az egészségtér hasonló című bejegyzése szolgáltatta.

Kapcsolódó cikkek

Szkenneld magad!

Az egészségünk egyik fontos pillérét alkotják az antioxidánsok. Hiányukat sajnos általában nem érzékeljük időben, ezért érdemes odafigyelni, hiszen komoly betegségek megelőzésének alapjai. Az antioxidáns-szintünkre zöldségekkel és gyümölcsökkel teli étrenddel figyelhetünk első sorban, szükség esetén ezeket természetes alapú táplálék-kiegészítőkkel lehet kicsit felturbózni. Itt jön a legfontosabb kérdés: honnan tudjuk, hogy kell-e turbózni? Ezt nagyon könnyen kideríthetjük! A Pharmanex által kifejlesztett Biofotonikus szkenner pillanatok alatt megmutatja számunkra.

Tovább olvasom »

Biobotox rizikó nélkül?

Ez a nap is eljött: megérkezett az ageLoc Boost! Megérte a több hónapnyi várakozás. Igen, mostmár mindenki számára elérhető ez a csoda! Igyekszem egy picit visszafogni magam és elfogulatlanul írni, de az az igazság, hogy én már most nagyon imádom. Ebben az esetben tényleg nem marketingszöveg az, hogy „látható különbség az első használat után”.

Tovább olvasom »
Értesülj az újdonságokról!

Iratkozz fel a heti hírlevelünkre

Kapj értesítést az új cikkeimről