Egyszer már írtam a fogfehérítésről, és akkor ajánlottam is egy szuper fogkrémet. Most viszont úgy döntöttem, hogy a szeptembert arra szánom, hogy jobban megismertessem Veletek ezt a terméket. Aki használja, maximálisan elégedett vele, ezért szeretném szélesebb körökben is felhívni rá a figyelmet, hogy több emberhez eljuthasson.
A sorozat első részét a kicsomagolásról és az első ízpróbáról itt találjátok.
Tippek a helyes fogmosáshoz
Egy hete folyik a tesztelés, ismét megkértem Kriszt, hogy ossza meg az élményeit. Ilyen rövid után valószínűleg még nem sok újat tud mondani, így készültem Nektek egy kis extrával is. Nem elég csupán a megfelelő terméket használni, nagyon fontos a helyes technika is. Lássuk is, hogy miről beszélek (forrás: Colgate)
A helyes fogmosás legalább két percet vesz igénybe. Nem tévedés: 120 másodpercet! A legtöbb felnőtt közel sem szán ennyi időt a fogmosásra. Legközelebb, amikor fogat mostok, mérjétek stopperórával az időt. A fogak megfelelő megtisztításához rövid, gyengéd mozdulatokkal használjátok a fogkefét, különös figyelmet fordítva az ínyszélre, a nehezen elérhető hátsó fogakra, valamint a tömések, koronák és egyéb fogpótlások körüli területekre. Alaposan tisztítsatok meg minden területet, a következők betartásával:
- Tisztítsátok meg felső fogaitok külső felszínét, majd az alsó fogakét.
- Tisztítsátok meg felső fogaitok belső felszínét, majd az alsó fogakét.
- Tisztítsátok meg a rágófelszíneket.
- A friss lehelet érdekében a nyelveteket is tisztítsátok meg.
Milyen fogkefét válasszunk, és milyen gyakran cseréljük?
A legtöbb fogászati szakember egyetért abban, hogy a lágy szálú fogkefék a legjobbak a foglepedék és az ételmaradékok eltávolításához. Emellett érdemes kis fejű fogkefét választani, mivel ezekkel jobban hozzá lehet férni a száj minden területéhez, a nehezen elérhető hátsó fogakat is beleértve. Sokak számára az elektromos fogkefe is jó választás lehet. Az elektromos fogkefével alaposan megtisztíthatók a fogak, különösen azok számára, akiknek a fogmosás problémát okoz, illetve akik korlátozott kézügyességgel rendelkeznek.
A fogkefét akkor kell cserélni, ha az elhasználódás jeleit kezdi mutatni, de legalább háromhavonta. Megfázás vagy más betegség után is fontos a fogkefe cseréje, mivel a szálakon korábban összegyűlt kórokozók újrafertőződést okozhatnak.
Az első hét tapasztalatai – Krisztián
Remélem, a fenti információk mindenkinek segítenek a megfelelő szájhigénia fenntartásához, most viszont átadnám a szót Krisztiánnak:
„Sziasztok Vitalproject olvasók, ismét én vagyok. Egy hete kezdtem a tesztet, és eddig elégedett vagyok a termékkel. Látható hatás nincs még, de az ízét rendesen megszerettem. Képpel most nem sokkolnék senkit, cserébe én is hoztam egy videót a helyes fogmosásról. Úgy voltam vele, hogy ha már belevetem magam a témába, rendesen csináljam. Nektek további szép napot, remélem hasznos lesz a videó:”
Én már várom a jövő heti bejelentkezést, remélem Ti is! Ha nem akartok semmiről sem lemaradni, iratkozzatok fel addig is a hírlevelemre!
Ha Te is kipróbálnád fogkrémünket, hívj vagy írj bátran!