vitalproject.eu

Egy blog az egészségről és a szépségről.

Mindenkinek.

7+1 elképesztő tévhit a szájápolásról

Rengeteg tévhit él az emberek fejében a szájápolással kapcsolatban. Íme!

1. A rossz fogak örökletesek. Dehogy is! Viszont a helytelen szájápolási szokások annál inkább! Az el nem távolított ételmaradékok és lepedékek pedig a fogak szuvasodását, elszíneződését és halálát okozzák. Ugye, te sem szeretnéd elveszteni a fogaidat?

2. Az alapos fogmosás titka a jó erős dörzsölés. Valóban? Tényleg a felsértett fogzománc lenne a megoldás? Biztos nem. A fogakat a zománc koptatása nélkül, gyengéden polírozva kell tisztítani. Ugye te sem akarsz sérülést okozni a fogaidnak?

3. Étkezés után minél hamarabb fogat kell mosni. Biztos ez? Dehogy! Étkezés után, az emésztési folyamatok miatti savas szájüregkörnyezetben átmenetileg fellazul a fogzománc. Ha egyből nekiesünk, további felszíni sérüléseket okozhatunk és akkor garantált a fogorvos látogatás. Egy órával később azonban a szájüreg újra visszanyeri enyhe lúgosságát. Ekkor viszont hajrá, elő a fogkefével és a fogkrémmel!

4. Fogmosáskor be kell vizezni a fogkefét és a rajta lévő fogkrémet. Miért is? Hogy jobban csússzon? A fogkrém magától is felhabzik fogmosás közben. De ha felvizezzük a benne lévő hatóanyagokat, csak magunk ellen dolgozunk! És nyilván Te magad is maximális hatást szeretnél elérni a fogmosással, igazam van?

5. Mindegy mely fogakkal kezdjük a fogmosást. De miért is nem mindegy? Óriási tévedés! Ugyanis, az alsó fogak belső felszínén gyűlik legjobban a lepedék! Méghozzá azért, mert a nyelv alatti nyálmirigyek kivezető nyílásai kedveznek a fogkőképződésnek. Ugye, te sem hagynád ki ezt a fontos területet fogmosáskor? Ugye előre veszed ezen túl, hogy biztos ne felejtsd el?

6. A vérző fogínyt kímélni kell. Ellenkezőleg! Ha nem távolítjuk el az ételmaradékot a vérző területről, akkor még több lepedék rakódik majd rá és akkor baktériuminvázió lesz a szánkban! Viszont, ha szépen megtisztítjuk ezt a területet, akkor nemcsak a vérző fogínytől búcsúzhatunk el, de megelőzhetünk egy rakás problémát is! Ugye Te is ezt szeretnéd?

7. Fogmosás helyett almát is ehetünk. Kizárt. Világos! Savra savat, hátha jót tesz a fogzománcnak. Inkább nem. Étkezés után eleve savassá válik a szájüreg pH-ja. Almát ennél? Ugye el tudod halasztani egy órával? Akár kisebb étkezésnek is kiváló csemege lesz. Sőt! Az alma nagyon egészséges!

8. Nincs megoldás a problémádra. El ne hidd!

A NuSkin fogápoló családja két fronton is alkalmazható: a fogkőképződés ellen és fogfehérítés gyanánt. Válassz fogkrémet és hozzá illő fogkefét a garantált siker érdekében!

Az AP 24 Whitening olyan fluoridos fehérítő fogkrém, amely gyengéden és hatékonyan világosítja a fogakat, miközben megelőzi a fogszuvasodást és a lepedékképződést is!

Az AP 24 Anti-Plaque fogkő elleni fluoridos fogkrémben található gyengéd dörzsanyag pedig fellazítja és eltávolítja a lerakódásokat. Gyengéden ápolja ínyed és fogaid, de kíméletlen a fogkővel!

Fehér/zöld vagy szürkés/fehér legyen az új AP 24 Whitening fogkeféd? Bármelyiket is válaszd, számíthatsz rá, hogy csodaszép mosollyal gazdagodsz, mert eltünteti a felületi elszíneződéseket, a makacs lepedéket, a nehezen hozzáférhető helyeken megbúvó ételmaradékokat. Puha sörtéi ellenére is óriási hatékonysággal tisztít.

Kattints ide, hogy megtudd hol tudod beszerezni a fogkrémeket!

Gondban vagy a fogaiddal, netán a külsőddel? Akkor itt az ideje hogy hozzám fordulj ingyenes tanácsokért! Vedd fel a telefont *most*, vagy írj nekem, *most*! Mit veszíthetsz, csak nyerhetsz vele. Ne habozz! Gyere! Várlak!

Huszár Dóra
Health and Beauty Coach

Kapcsolódó cikkek

Ejtsünk pár szót a kisgyerekek fogápolásáról

A gyermekek fogápolásra szoktatását már csecsemőkorban el kell kezdeni. Az ugyanis tévhit, hogy a tejfog nem romlik el, vagy ha romlik is, úgysem fáj, illetve úgyis egyszer kiesik, ezért nem is kell rá figyelmet fordítani. Az egészséges fogazat óriási nagy kincs, és ezt azok tudják igazán, akik már csak álmodnak róla. Ezért nagyon fontos a megelőzést már kisgyermekkorban elkezdeni.

Tovább olvasom »

Úgy érzed, hogy romlik a memóriád? Megmutatom az okot és a megoldást is!

A memória, az emlékezés az emberi agy csúcsteljesítménye: az a folyamat, amelynek segítségével az ember képes a világ dolgainak felismerésére benyomásokat gyűjteni, ezeket elraktározni és szükség esetén feleleveníteni. Általában az emberek agyi kapacitásuknak csak töredékrészét használják ki – az emberiség régi vágya ezen az arányon javítani, úgy, hogy a szellemi képességen minél kevésbé rontsanak az életkor és egyéb, külső körülmények hatásai.

Tovább olvasom »
Értesülj az újdonságokról!

Iratkozz fel a heti hírlevelünkre

Kapj értesítést az új cikkeimről